TOKSYNA BOTULINOWA, wstrzyknięta w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje niewielką blokadę mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki mimiczne, dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Jedną z cech toksyny b. jest fakt, że działa ona jedynie w obrębie tych mięśni, do których została podana, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W wyniku prawidłowo wykonanego zabiegu przy użyciu Botoxu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek.

Toksyna b. funkcjonuje w medycynie estetycznej kilkanaście lat a w neurologii, okulistyce czy ortopedii ponad 20. Tak długie doświadczenie z tą substancją sprawia, że jest to narzędzie już dobrze znane. Efekty działania neurotoksyny są przejściowe i odwracalne. Wstrzyknięcie jej do określonych mięśni mimicznych powoduje ich rozluźnienie, a co za tym idzie zmniejszenie intensywności mimiki i zależnych od niej zmarszczek. Nieużywany przez kilka miesięcy mięsień ulega przejściowymi zanikowi, co daje korzystny efekt profilaktyczny. Toksyna b. zaczyna działać po kilku dniach od podania a efekt ostateczny ustala się do 2 tygodni. Działanie utrzymuje się różnie długo od 3-6 miesięcy.

Jakie okolice korygujemy toksyną botulinową?

Najlepsze efekty uzyskujemy przy ostrzykiwaniu czoła i okolic oczu.

Co zyskujemy po tym zabiegu?

Najlepsze rezultaty uzyskujemy w likwidacji zmarszczek między brwiami, zmarszczek podłużnych czoła i okolic oczu. Po prawidłowym ostrzyknięciu czoło robi się gładsze, wyraz spojrzenia łagodniejszy, uzyskujemy szersze otwarcie oczu i lekkie uniesienie brwi. Sumaryczny efekt to wypoczęta i pogodna twarz.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

W dniu wykonania zabiegu zaleca się unikanie ćwiczeń fizycznych, sauny, solarium, alkoholu. Do ok 6 godzin po zabiegu nie można także spać, masować okolicy poddanej zabiegowi. Celem tych zaleceń jest unikanie sytuacji przekrwienia w rejonach podawania toksyny i jej przeniknięcia do innych niepożądanych rejonów.

Czy toksyna botulinowa to super zabieg dla wszystkich? 


Okazuje się ,że nie dla wszystkich jest to zabieg idealnie trafiony ,w wielu sytuacjach może powodować rozczarowanie a nawet niezamierzony efekt pogorszenia wyglądu czy też brak tego efektu. 

Dla kogo to dobry zabieg ?

  • dla osób stosunkowo młodych /do 50 - 60/o bogatej mimice górnych partii twarzy - czoła, okolic oczu i nosa
  • dobrze jeżeli bruzdy nie są mocno utrwalone i głębokie a skóra jest w dobrej kondycji/ możemy pomóc jej stosując mezoterapię  i inne metody /
  • dla osób z tendencją do asymetrii brwi czy skłonnością do ciężkości powiek górnych- uzyskując uniesienie brwi czy ich wyrównanie uzyskujemy znaczną poprawę wyglądu

 

Dla kogo nie jest to dobry wybór ?

  • dla osób z tendencją do obrzęków powiek dolnych ,zabieg może nasilić ten objaw w związku z upośledzeniem mikrokrążenia na skutek osłabienia pracy  niektórych mięśni
  • dla osób z głębokimi bruzdami utrwalonymi, efekt toksyny może być słabo widoczny

 

Terapia przeciwzmarszczkowa przy użyciu toksyny b. stosowana jest do leczenia zmarszczek przede wszystkim mimicznych, ALE TAKŻE DO LECZENIA NADMIERNEJ POTLIWOŚCI.

Toksyna b. zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu a jej pełny efekt jest widoczny po upływie minimum 2 tygodni od dnia zabiegu.